اخبار و مقالات

آریا افشان پایتخت

 

 

به نگهداری از عطر و ادکلن در یخچال فکر می کنید؟
 

به نگهداری از عطر و ادکلن در یخچال فکر می کنید؟

Article Rating

هنگامی که بحث نگهداری از عطر مطرح می شود، از جایی تاریک، خشک و خنک صحبت می کنند که مردم را به یاد یخچال می اندازد. این ذهنیت اشتباه است و اگر شما هم به قرار دادن عطر و ادکلن در یخچال فکر می کنید با ادامه این مقاله همراه باشید تا نکات مهم نگهداری از عطر را یاد بگیرید و از آسیب رساندن به آن جلوگیری شود.عطرها با گذشت زمان نه تنها رقیق شده و رایحه اولیه خود را از دست می دهند، بلکه تغییر رنگ و پایین آمدن کیفیت آنها نیز می تواند منجر به بوی بد عطر شود. اگر از عطر به طور صحیح نگهداری نشود، بعد از گذشت چند ماه شروع به از دست دادن کیفیت خود می کند.

۱-درب بطری عطر خود را تا زمانی که قصد استفاده آن را ندارید باز نکنید
باید به این نکته توجه داشته باشید که عطر تا زمانی که باز نشود سالم میماند. وقتی عطر در معرض اکسیژن قرار بگیرد مایع داخل آن کم کم شروع می کند به رقیق و اکسید شدن. با اولین اسپری اکسیژن وارد بطری می شود و زمان انقضای عطر آغاز می شود، پس تا زمانی که به عطر جدید خود نیاز ندارید آن را از حالت آکبند خارج نکنید.

۲-عطر خود را در مکان تاریک نگهداری کنید
متأسفانه وقتی گرمای خورشید به بطری عطر می خورد نور باعث شکسته شدن آرایش مولکولی مایع عطر شده و همچنین اگر بطری عطر از پلاستیک باشد آن را هم ذوب می کند. پس برای نگهداری از عطر و ادکلن و جلوگیری از هرگونه تغییر در ساختار حساس عطر آن را در مکانی به دوراز نور طبیعی و غیرطبیعی نگهداری نمایید.

۳- عطر خود را در مکان خشک نگهداری کنید
رطوبت به عطر شما آسیب می زند و روی آرایش مولکولی آن تأثیر گذاشته و می تواند باعث بروز واکنش های شیمیایی ناخواسته شود. اگر محیط زندگی شما مرطوب باشد این کار سختی خواهد بود. در صورت مرطوب بودن محل زندگی شما، کنار قفسه عطر و ادکلن خود از وسایل جذب کننده رطوبت استفاده کنید.

۴- عطر خود در حمام و یا سرویس بهداشتی قرار ندهید
عطر نباید در حمام و یا سرویس بهداشتی نگهداری شود. یکی از رایج ترین اشتباهاتی که افراد در نگهداری از عطر خود می کنند این است که عطر خود را در حمام و یا سرویس بهداشتی قرار می دهند. باید بدانید حمام ها هم رطوبت و هم تغییر دمای شدیدی دارند و این یعنی بهترین مکان برای از بین رفتن عطر شما پس در عوض، برای نگهداری از عطر و ادکلن به دنبال کمدی در خارج از حمام باشید.

۵- برای نگهداری از عطر و ادکلن آن را در جعبه اصلی قرار دهید
درحالی که مقوا ممکن است شل و بی ربط به نظر برسد، اما این جعبه ها برای نگه داشتن عطر ساخته شده اند. ذخیره یک بطری در جعبه اصلی می تواند به طور چشمگیری عمر یک عطر را افزایش دهد.

۶- عطر خود را در پایین ترین قفسه قرار دهید
اگرچه ممکن است این امر واضح به نظر برسد، اما این نکته خیلی مهمی است که باید رعایت شود. افتادن عطر از قفسه و شکستن بطری آن نه تنها ناراحت کننده است بلکه می تواند هفته ها بوی عطر در اتاق شما باقی بماند. حتی اگر بطری شکسته نشود، تلاطم ایجادشده هنگام افتادن عطر می تواند پیوندهای شیمیایی را بشکند و رایحه را خراب کند.

محصولات آریا افشان پایتخت

تصاویر
  • به نگهداری از عطر و ادکلن در یخچال فکر می کنید؟
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظرات

ali

ارسال و قیمت بسیار عالی

نظر جدید

CAPTCHA image
کد امنیتی را وارد نمایید:

آدرس دفتر مرکزی

تهران ، میدان هروی ، خیابان افشاری ، بوستان هفتم شرقی ، پلاک ۲۸ واحد ۲۶

شماره تماس: 26146717-21 (98+)  پست الکترونیک: [email protected]

DNN